ارائه بیش از سی و یک میلیون خدمت ثبتی طی هفت ماه سال جاری:

 

دکتر تویسرکانی: در هفت ماه گذشته ۳۱ میلیون و۵۲۷ هزار و ۸۷۴ مورد انواع خدمت ثبتی به مردم ارائه شده که در مقایسه با همین مدت در سال گذشته ۵۲ درصد رشد نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دکتر احمد تویسرکانی معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبتاسناد و املاک کشور با بیان این مطلب در نشست خبری در استان البرز گفت: یکی از اهداف سفر به استان البرز بررسی وضعیت تثبیت حدود مالکیت‌های دولت و نگرانی‌ از تجاوز به حریم اراضی دولتی و رودخانه‌ها و جلوگیری از زمین‌خواری بوده که خوشبختانه با همت مسئولین اقدامات خوبی در جهت مهار این پدیده شوم صورت گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف ثبت اسناد البرز از حرکت رو به رشد و رضایت بخش بودن وضعیت ثبت اسناد در این استان خبر داد.

دکتر تویسرکانی با اشاره به عملکرد هفت ماهه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در هفت ماه گذشته ۳۱ میلیون و۵۲۷ هزار و ۸۷۴ مورد خدمت به مردم ارائه شده که در مقایسه با همین مدت سال گذشته ۵۲ درصد رشد نشان می دهد.

 وی افزود: یک میلیون و ۶۱۶ هزار و ۶۰۵ سند مالکیت و هشت میلیون و ۸۱۶ هزارو ۵۴۰ سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی در سراسر کشور صادر شده که در مقایسه با سال قبل به ترتیب 12 و ۱۰ درصد رشد را نشان می دهد.

 تویسرکانی در ادامه از ثبت ۴۵۳ هزار و 147 ازدواج در هفت ماه گذشته و کاهش سه درصدی آن در مقاسیه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: ۹۰ هزار و ۹۵۹ طلاق در این مدت ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نشان نمی دهد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به وصول مطالبات معوق بانکی اظهار داشت: این سازمان توانسته ۱۹ هزار و ۲۲۶ میلیارد تومان مطالبات معوق بانک ها را وصول و این میزان ۱۲درصد رشد داشته است.

وی از ثبت ۳۳ هزار و ۶۰۶ ثبت شرکت در کشور در هفت ماه سال ۹۳ خبر داد و گفت: این وضعیت در مقایسه با سال گذشته ۱۱ درصد کاهش داشته است.

به گفته تویسرکانی یک هزار و ۹۰۹ طرح صنعتی، یک هزار و ۵۷۴ اختراع و ۹ هزار و ۷۹۲ علامت تجاری نیز طی همین مدت به ثبت رسیده که در بحث ثبت علامت تجاری ۹۹ درصد رشد گزارش شده است. (ثبت تندیس مهان)