ایزو چیست و انواع آن را چگونه بشناسیم؟ چگونه می توان برای اخذ استاندارد های داخلی و خارجی اقدام نمود؟ کدام مرکز در این راستا مشاوره کامل و در عین حال رایگان را ارائه می دهد؟

ثبت تندیس مهان به عنوان مرکز مستقیم دریافت گواهی استاندارد های داخلی و ایزو خارجی (انگلستان, استرالیا، آلمانف اتریش و چک) فعالیت دارد.

 

اخذ و صدور ایزو:

ایزو یعنی چه؟

ایزو یا IOS خلاصه شده عبارت International Organization for Standardization به معنای سازمان بین ‌المللی جهت استاندارد سازی می باشد.

هم اکنون، این سازمان جهانی از یک شبکه از مؤسسه های استاندارد ملی در کلیه کشور های دنیا تشکیل شده است که بر مبنای یک منبع در هر کشور و یک مرکز اصلی در شهر ژنو و سوئیس مشغول می باشد که تنظیم  و کنترل هماهنگی مراکز مختلف را عهده دار است.

این روز ها مرعات طبق استاندارد های ایزو در تولید و توزیع کالا ها و خدمات بسیار حائز اهمیت است که در زمینه تجارت بین المللی، دارا بودن استاندارد‌ های ایزو شرط اولیه در معاملات بین ‌المللی می باشد.

 

انواع ایزو

ISO 9001: گواهی بین المللی، نشانه تایید سیستم مدیریت کیفیت می باشد.

OHSAS 18001: این سیستم مدیریت کیفیت می تواند سازمان را به انجام ریسک های بهداشتی و ایمنی خود قادر سازد و باعث اثربخشی این مجموعه واحد در این مسیر باشد.

ISO 14001: استانداردی جهانی است که کارایی کالا یا کیفیت محصول را ضمانت می کند و خدمات را متناسب با الزامات محیط زیست و حفظ آن ارائه می کند.

ISO 22000: استفاده از گواهی این استاندارد به نهاد هایی که در سطح های متفاوت زنجیره غذایی قرار گرفته اند دست یاری می رساند که بتوانند مخاطرات به وجود آمده در مجموعه خود را شناسایی و سطح ایمنی محصولات غذایی را بررسی نمایند.

ISO 10002: حکمی برای طراحی یک سیستم موثر و کارآمد برای پروسه رسیدگی به انتقادات و شکایات مصرف کنندگان در تمامی نهاد ها می باشد.

ISO/TS 1949: تاییدیه فنی در مجموعه مدیریت کیفیت در صنعت خودرو سازی می باشد.

ISO 2700: تاییدیه ای جهت بررسی امنیت داده و اطلاعات کمپانی می باشد.

ISO 13485: استانداردی برای مجموعه مدیریت کیفیت در طراحی، گسترش، تولید، مونتاژ و ارائه خدمات پس از معامله انواع لوازم پزشکی می باشد.

 

جهت اطلاعات بیشتر با موسسه در تماس باشید.