جزيره کيش با 90 کيلومتر مربع مساحت يکی از زيبا ترين جزاير خليج فارساست که در 18 کيلومتري کرانه جنوبی ايران بين مختصات جغرافيايی 53 درجه و   53دقيقه تا 54 درجه و 4 دقيقه طول شرقي از نصف النهار گرينويچ و 26 درجه و 29دقيقه تا 26 درجه و 35 دقيقه   عرض شمالیواقعشده است.

طول جزيره کيش 15 کيلومتر در محور شرقی-غربی و پهنای آن 7 کيلومتر در محورشمالی جنوبی و تقريبابيضيشکلاست.

فاصله کيش از راه دريا تا جزيره هندورابی 28کيلومتر، تا جزيره فارور 55 کيلومتر، تا جزيره سيری 87 کيلومتر، تا جزيره ابوموسی 177 کيلومتر، تا قشم 225 کيلومتر، تا بندر عباس 300 کيلومتر، تا چابهار 675 کیلومتر، تا بوشهر 740 کيلومتر و تادبی 200 کيلومتر می باشد. فاصله کيش تا تهران از راههوائی  1052 کيلومتر و از راه زمينی 1600 کيلومتر  فاصلهکيش تا اصفهان نيز ازراه زمينی 1200 کيلومتر است.

کيش از طبيعتی زيبا و منحصر به فرد برخوردار است. سواحل آرام با ماسه های مرجانی آب زلال دريا که شفافيت کمنظير آن امکان مشاهده انواع آبزيان را در عمق چند متری مقدور می سازد. پوشش گياهی مناسب و سرسبزی و طراوت آن به ويژه در هفت ماه از سال چشم اندازی زيبا و تماشائیبه آن بخشيده است که سالانهحدود يک ميليوننفر از دوستداران طبيعت و دريا را به سوی خود جلب  می کند.

جزيره كيش در مسير رفت و آمد مهم‌ترين راههاي تجاري بين‌‌المللي دريايي در خليج فارس و در مركز بزرگترين بازار منطقه واقع شده و از اين نظر سرمايه‌گذاري در كيش براي انتقال كالا و خدمات به مناطق مختلف حوزه خليج فارس از توجيه مناسبي برخوردار است. علاوه بر اين وجود امكانات مناسب سخت افزاري و نرم افزاري، توسعه تجارت و خدمات مالي در سطح منطقه زمينه را براي توسعه فعاليتهاي بازرگاني در منطقه فراهم كرده است. وجود بازارهاي مدرن تجاري و خدماتي، بندرگاه با ظرفيت پهلوگيري كشتيهاي ده‌هزار تني، موقعيت استراتژيك كيش (نزديكي و دسترسي سهل به بازارهاي توليد و مصرف) تمهيد بستر مناسب قانوني و ظرفيت سازي هاي انجام شده براي ايجاد و گسترش نهادهاي پولي و مالي و همچنين بورس كالا و خدمات، ظرفيت قابل توجهي را در زمينه فعاليت‌هاي تجاري در منطقه ايجاد نموده‌است .
همچنين يكي از سياست‌هاي راهبردي توسعه منطقه، گسترش خدمات تجاري و بازرگاني است. بر اساس راهكارهاي اتخاذ شده سالانه نمايشگاههاي متعددي در كيش برگزار مي‌شود.


 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئوليت محدود:

 

1- دو نسخه شرکت نامه که تکميل شده و به امضاء کليه شرکاء رسيده باشد.

2- دو نسخه تقاضانامه که تکميل شده و به امضاء کليه شرکاء رسيده باشد.

3- دو نسخه اساسنامه که تکميل و تمامی صفحات آنها به امضاء کليه شرکاء رسيده باشد.

4- دو نسخه صورتجلسه مجمع موسس که تکميل شده و به امضاء شرکاء و مدیران رسیده باشد.

5- فتوکپی صفحه اول شناسنامه کليه شرکاء و مديران شرکت

(در صورتی که اشخاص مذکور دارای شخصيت حقوقی باشند، به جای فتوکپی شناسنامه، آگهی روزنامه ارائه شود.)

6- تقويم نامه سرمايه غير نقدی توسط شرکاء (در صورتی که تمام يا قسمتی از سرمايه به صورت غير نقدی باشد، شرکت جهت اخذ مجوز معرفی خواهد شد.)

7- فتوکپی مجوز فعاليت فعاليت اقتصادی به نام شرکت که توسط مديريت بازرگانی صادر شده باشد. (پیش از ارائه کليه مدارک مبنی بر دريافت حق شارژ)

8- تاييديه هزينه های مربوط به ثبت شرکت و درج آگهی پس از تکميل کليه مدارک.

9- پلمپ دفتر تجاری شرکت (يک جلد دفتر کل و يک جلد دفتر روزنامه) در مرحله پايانی.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص:1- دو نسخه اظهار نامه که تکميل شده و به امضاء کليه سهامداران رسيده باشد.

2- دو نسخه اساسنامه که تکميل شده و تمامی صفحات به امضاء کليه سهامداران رسيده باشد.

3- دو نسخه صورتجلسه مجمع موسس که به امضاء کليه سهام داران و بازرسان رسیده باشد.

4- دو نسخه صورتجلسه اولین جلسه هیات مدیره که به امضاء کلیه مدیران رسیده باشد.

5- فتوکپی صفحه اول شناسنامه کلیه مدیران، سهامداران و بازرسان (در صورتی که اشخاص مذکور دارای شخصیت حقوقی باشند به جای فتوکپی شناسنامه آگهی روزنامه رسمی ارائه شود.)

6- گواهی از یکی از بانک های جزیره کیش که حاکی از پرداخت لااقل 35 درصد سرمایه باشد.

7- تقویم نامه سرمایه غیر نقدی توسط کارشناس رسمی دادگستری در صورتی که تمام یا قسمتی از سرمایه شرکت به صورت غیر نقدی باشد.

8- فتوکپی مجوز فعالیت اقتصادی به نام شرکت که توسط مديريت بازرگانی صادر شده باشد.

9- تاییدیه هزینه های مربوط به ثبت شرکت و درج آگهی پس از تکمیل کلیه مدارک (موسسه حقوقی تندیس مهان)

10- پلمپ دفاتر تجاری شرکت (یک جلد دفتر کل و یک جلد دفتر روزنامه ) در مرحله پایانی ثبت

تذکر مهم: قبل از تکمیل کردن مدارک باید موافقت امور حقوقی در مورد نام شرکت اخذ شود. به علاوه مدارک ارائه شده حتی الامکان تایپ شود. چنانچه اوراق به صورت دست نویس تهیه شده باشند با خط خوش و خوانا، بدون قلم خوردگی یا لاک گرفتن و با قلم واحد تنظیم گردد.

 

جهت ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش (در 7 روز کاری) و برخورداری از معافیت مالیاتی، با مشاورین ما تماس حاصل بفرمایید.