هزینه ثبت شرکت در حقیقت هزینه یک محصول نیست بله شما هزینه یک خدمت را پرداخت می کنید. شما هر زمانی که تصمیم به خرید یک محصول را دارید مطلع هستید که چه چیزی می خواهید، با برند های گوناگون آن آشنا هستید و در جریانید که تفاوت مدل های گوناگون آن محصول چیست و کلیه این موارد به علت آگاهی و شناخت شما از آن محصول است. برای مطلع شدن از هزینه ثبت یک شرکت نیز باید آگاهی های کامل را داشته باشید که متاسفانه در این زمینه شناخت به حد خرید محصول نیست. بنابراین در صورتی که این خدمت یک خدمت حقوقی مانند ثبت شرکت باشد به علت عدم اطلاعات در این حوزه قاعدتا با سردرگمی های بسیاری روبرو می شود. پس همراه ما باشید.

هزینه ثبت شرکت  در مجموعع به مسائل و موارد گوناگونی وابسته است.

هر یک از این موضوعات قادر هستند هزینه ثبت شرکت را تغییر دهند.

برای نمونه سرمایه شرکت در ثبت شرکت سهامی خاص، ثبت شرکت مسئولیت محدود و ثبت موسسه غیرتجاری که از انواع شرکت های رایجی هستند که در کشور ما به ثبت می رسند، حداقل صد هزارتومان است. اما هر اندازه این سرمایه بیشتر باشد، روی میزان هزینه شرکت هم اثرگذار است. از طرفی هزینه ثبت شرکت در تهران با هزینه ثبت شرکت در شهرستان ها متفاوت است. بنابراین هر کدام از انواع شرکت های قابل ثبت بسته به محل ثبت (شهر) دارای تعرفه های هزینه ای انحصاری خود هستند که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد. بهتر است اول انواع شرکت های قابل ثبت در کشور را معرفی کنیم.

انواع شرکت قابل ثبت در کشور

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت های سهامی عام و خاص
 • ثبت شرکت تعاونی
 • ثبت موسسه
 • ثبت شرکت تضامنی
 • ثبت شرکت نسبی
 • ثبت شرکت های مختلط سهامی و غیرسهامی

این ۹ نوع شرکت برای به ثبت رسیدن تعرفه منحصربه فرد خود را دارند.

هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت دو بخش را شامل می شود.

بخش اول مخارج واریزی به سازمان ثبت شرکت هاست که حکم هزینه های دولتی را دارد.

بخش دوم دستمزد است که حق الزحمه وکیل ثبت شرکت محسوب می شود که این هزینه حق الوکاله توسط موسسه ثبتی دریافت می شود.

دقت داشته باشید که کلیه موسسات ثبتی مبلغی که به منظور حق الوکاله ثبت شرکت می گیرند بسته به نوع شرکت و تعدادی اعضای آن و به نسبت پیچیدگی آن، متفاوت است. اما در ثبت تندیس مهان خیالتان راحت باشد که تعرفه های ثبت انواع شرکت با هر تعدادی از اعضا تفاوت زیادی باهم ندارند.

هزینه ای که از بهترین تعرفه های ثبت شرکت در پایتخت وکلان شهرها و شهر های کوچک می باشد.

هزینه ثبت شرکت به صورت موردی

 • هزینه حق الوکاله ثبت شرکت
 • هزینه انتخاب و استعلام اسم شرکت

قسمت انتخاب اسم شرکت و تنظیم زمینه فعالیت شرکت، از اولین و اساسی ترین قسمت برای ثبت شرکت محسوب می شود. در این بخش شما باید ۵ نام برای شرکت خود پیشنهاد دهید. دقت کنید عناوین باید بیش از سه بخش و معنادار باشند. اگر برای انتخاب نام شرکت و تنظیم موضوع فعالیت شرکت به مشاوره بیشتری نیاز دارید می توانید با مشاورین ما در تماس باشید تا رایگان به شما مشاوره دهند و راهنمای شما باشند.

 • هزینه تنظیم اساسنامه شرکت به همراه مدارک ثبتی

بعد از انتخاب اسم شرکت و اخذ مدارک از متقاضی و قرار دادن آن در سایت ثبت شرکت ها، حتما باید صورتجلسات را تنظیم و مدارک مربوطه به صورت دقیق ارائه شود که این پروسه توسط کارشناسان و نمایندگان حقوقی بخش اداری موسسه ثبتی انجام می شود .

 • حق الزحمه پستی ثبت شرکت

بعد از ورود اطلاعات و استعلام نام شرکت و در حین تکمیل مدارک باید توسط شعبه های پستی مشخص در هر شهر نسبت به ارسال اوراق با گواهی های عدم سوء پیشینه و مستندات تنظیم شده و مدارک شناسایی توسط موسسه تنها به وسیله این باجه ها اقدام کرد. هزینه پست مدارک ثبت بر عهده موسسه است.

 • هزینه حق الثبت

پس از ارائه مدارک در یک پاکت مختص پست، بعد از ۳ الی ۵ روز در سایت مشخص می شود که شرکت شما ثبت شده یا خیر. زمانی که شرکت به ثبت رسیده باشد یک برگه از سمت سامانه به اسم پیش نویس آگهی داده می شود که باید به سازمان ثبت شرکت ها برده شود. بعد از اینکه وکیل این پیش نویس آگهی را امضا کرد، باید همانجا هزینه حق الثبت شرکت را نقدا پرداخت نماید.

حق الثبت شرکت هزینه ابطال فیش سرمایه محسوب می شود که برای سرمایه های گوناگون متفاوت است. سرمایه ثبت شرکت دست کم صد هزار تومان است که هزینه حق الثبت بسته به سرمایه به تصاعدی متفاوت است .بنابراین حق الثبت شرکت که موقع تحویل پیش نویس به سازمان ثبت شرکت ها باید پرداخت شود.

 • هزینه حق الانتشار یا چاپ در روزنامه محلی (کثیر الانتشار)

در مجموع ثبت شرکت در دو سری در روزنامه درج می شود، اول در روزنامه محلی که هزینه آن در سازمان ثبت شرکت ها پرداخت می شود و دومی در روزنامه رسمی ایران که پرداخت هزینه آن به صورت آنلاین انجام می شود. نحوه محاسبه ی حق الانتشار در سازمان ثبت شرکت ها به تعداد خطوط موجود در اطلاعیه ثبت شرکت وابسته است و هر اندازه زمینه فعالیت شرکت گسترده تر و تعداد اعضاء بیشتر باشد هزینه حق الانتشار بیشتر می شود .( در واقع تعداد کلمات و کادر روزنامه در قیمت موثرند)

 • هزینه روزنامه رسمی کل کشور برای چاپ آگهی تاسیس

بعد از تاسیس شرکت و واریز مخارج گام اول روزنامه محلی یا همان حق الانتشار باید برای پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت در سایت روزنامه رسمی به آدرس http://www.rrk.ir  اقدام کرد. در واقع پس از پست مدارک به سازمان ثبت و اخذ تاییدیه سامانه و رجوع به وزارت ثبت برای اخذ آگهی ثبت شرکت، تا وقتی که این آگهی ثبت در روزنامه رسمی شرکت چاپ نشده و به اطلاع همه نرسد به این منظور است که شرکت شما هنوز به ثبت نرسیده است.

بنابراین حسن ختام ثبت شرکت، چاپ آگهی ثبت شرکت شما در روزنامه های رسمی و محلی است. نیاز است بدانید که به منظور پرداخت هزینه اول در پایگاه اینترنتی مربوطه ثبت نام کرد. همچنین طریقه محاسبه روزنامه رسمی به میزان موضوع و تعداد اعضاء شرکت وابسته است و به صورت اینترنتی و علی الحساب محاسبه می شود که می توان در همان سایت نسبت به پرداخت آنلاین آن اقدام کرد .

نکته : هزینه روزنامه کثیرالانتشار و رسمی از هم جدا هستند و به میزان موضوع شرکت نیز بستگی دارند.

 • هزینه ابطال تمبر سرمایه شرکت که باید به اداره مالیات پرداخت شود.

بعد از ثبت شرکت و اخذ آگهی تاسیس، با مراجعه به سامانه وزارت ثبت شرکت ها باید کد تمبر سرمایه را بگیرید و به سامانه اداره مالیات کشور مراجعه کنید تا مالیات سرمایه شرکت را بپردازید.

 • مخارج تهیه پاکت ، پوشه، گیره و سایر متعلقات پرونده
 • هزینه حق الوکاله و نیز دیگر خدمات موسسه.

هزینه ثبت انواع شرکت رایج

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در موسسه ثبت تندیس مهان نیز پایین ترین تعرفه در تهران را داراست که جدا از این هزینه هیچ هزینه ی دیگری را واریز نمی کنید.

در ثبت شرکت سهامی خاص حدود ۵۰۰ هزار تومان که با هزینه های زیر براساس فیش پرداختی به سازمان ثبت شرکت ها اضافه می شود :

هزینه ثبت

هزینه انتشار آگهی روزنامه که آشکار است که

هزینه بالا شامل تمامی هزینه ها می شود به صورتی که موکل هیچ هزینه دیگری را واریز نمی کند.

 

با وجود اینکه ثبت شرکت سهامی خاص نسبت به شرکت مسئولیت محدود کمی پیچیده تر است اما در این موسسه از لحاظ قیمت تفاوت زیادی باهم ندارند و همچنین در کمتر از ۱۵ روز کاری ثبت شرکت شما انجام می شود. هزینه های ثبت شرکت سهامی خاص با دست کم سرمایه صد هزار تومان است . به منظور آگاهی از قیمت دقیق هزینه ثبت شرکت سهامی خاص با ما در ارتباط باشید.

هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود برای فردی که تقاضای ثبت با سرمایه شرکت  یک میلیون را دارد به صورت زیر است:

ثبت شرکت و انتخاب نام در سایت ثبت شرکت و انتخاب نام به مبلغ پنجاه هزار ریال.

خرید پاکت پستی و ارائه اوراق ثبت شرکت به نمایندگی های پستی برگزیده ثبت شرکت ها و هزینه پست که در مجموع تقریبا سیصد هزار ریال می باشد و پرداختی از سمت موسسه است.

حق الزحمه نماینده حقوقی موسسه به منظور پیگیری امور ثبتی به مبلغ تقریبا ۳۰۰ هزار تومان

هزینه حق الثبت در سازمان ثبت به مبلغ تقریبی بیست هزار تومان

هزینه کارمزد

کارمزد موسسه ثبتی به منظور پیگیری امور که کمترین میزان هزینه در بین کلیه موسسات ثبتی وجود دارد به مبلغ تقریبی ۲۰۰ هزار تومان.

همانطور که در بالا بیان کردیم قیمت ثبت شرکت در این موسسه ثبتی نسبت به دیگر ارائه کنندگان امور ثبتی، کمترین هزینه ثبت در ایران و در کوتاه ترین بازه زمانی ممکن می باشد.

توجه داشته باشید هزینه انتشار اطلاعیه در سامانه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار ( بسته به زمینه فعالیت شرکت، کوتاه بودن یا بلند بودن موضوع موسسه و نوع روزنامه کثیر که روزنامه ابرار باشد یا همشهری از ۲۰۰ الی ۴۰۰ هزار تومان متغییر است).

 

هزینه ثبت موسسه غیرتجاری

موسسه های غیرتجاری موسسه هایی هستند که فعالیت غیر تجاری و غیر بازرگانی دارند و یا با این آرمان تشکیل می شوند که منافی و سودی را کسب کرده و بین اعضا توزیع می کنند( انتفاعی ) و یا اینکه هدف از ایجاد آن ها جلب سود و توزیع نکردن بین اعضا نمی باشد ( غیر انتفاعی ).

هزینه های ثبت موسسه غیرتجاری:

 • دستمزد وکیل و حق الثبت موسسه غیر تجاری.
 • آماده سازی اوراق مربوط به ثبت موسسه غیر تجاری مانند اساسنامه و اظهارنامه و بندهای صورتجلسات.
 • ثبت سیستمی تمامی اوراق تنظیم شده.
 • پرداخت تعرفه مشخص روزنامه های رسمی و روزنامه محلی آگهی تاسیس موسسه غیر تجاری.
 • تنظیم و ثبت اشخاص حقوقی موسسه مانند معرفی نامه اشخاص حقوقی و استعلام های مربوطه برای اشخاص حقوقی.
 • تنظیم و ثبت شناسه فراگیر اشخاص خارجی.
 • ثبت موسسه غیر تجاری در شهرستان ها با هزینه کمتر و بدون وکیل نیز انجام شدنی است.

دقت کنید که:

تمام زمان در نظر گرفته ثبت موسسه غیر تجاری ۳ الی ۱۰ روز کاری است.

هیچ تفاوتی ندارد که چه تعداد عضو ٬ چه میزان سرمایه و چه تعداد سهامدار داشته باشد.

این بازه زمانی از تحویل مدارک و اوراق به موسسه حساب می شود.

هزینه ثبت شرکت در تهران

تخمین و ارزیابی هزینه ثبت شرکت در تهران یکی از اساسی ترین کارهایی است که متقاضیان ثبت شرکت انجام می دهند و آگاهی دقیق و بروز از هزینه های ثبت شرکت در پایتخت به تجربه و دانش کافی از کلیه اقدامات لازم ثبت شرکت از اولین قدم تا انتها و همچنین اطلاع از مقررات و دستورالعمل های اداره ثبت شرکت ها و انجام مستمر و هر روزه امور ثبت شرکت می باشد. از آنجایی که کارشناسان مجرب موسسه حقوقی آگاه بصورت مداوم و همیشگی به ارائه راهنمایی های تخصصی و رایگان و انجام امور ثبت شرکت‌ها و ثبتر برند و اقدامات لازم و گاها ضروری پیش و پس از آن با حداقل هزینه و زمان در تمام طول سال فعالیت دارند، می توانند هزینه دقیق ثبت شرکت در تهران را با بررسی موضوع فعالیت شما بگویند.

 

هزینه ثبت شرکت در شهرستان

هزینه ثبت شرکت علاوه بر اینکه ممکن است نسبت به نوع شرکت متفاوت باشد.

گاها برخی موسسات این هزینه را وابسته به شهر نیز می دانند.

بنابراین در صورتی که می خواهید از هزینه ثبت شرکت در شهرستان دقیق اطلاع پیدا کنید باید یا خودتان همه هزینه ها را محاسبه نمایید و هزینه نهایی را بدست آورید یا با کارشناسان ما که ۲۴ ساعت شبانه روز پاسخگو هستند تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.

هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت در خارج از کشور

هزینه ثبت شرکت در خارج از کشور به نوع کشور انتخابی بستگی دارد.

امروزه متقاضیان می توانند هم در آسیا و هم در اروپا کشور خود را به ثبت برسانند.

در صورتی که متقاضی ثبت شرکت در قاره آسیا هستید می توانید

روی کشورهای گرجستان و ترکیه حساب کنید که هزینه ثبت شرکت در این کشورها حدود ۴ هزار دبار است.

متقاضیان تمایل داشته باشند این کار را در یک کشور آسیایی انجام دهند، کشورهایی نظیر گرجستان و ترکیه مناسب خواهند بود. اگر خواهان ثبت شرکت در قاره اروپا هستید، ثبت شرکت در لهستان گزینه خوبی است که برای ثبت تقریبا به ده هزار یورو هزینه نیاز دارد. در آخر هزینه ثبت انوع شرکت توسط موسسه آگاه جزو کمترین تعرفه ها در میان کلیه موسسات است که به تعرفه اعلامی شرکت، هیچ هزینه دیگری افزوده نخواهد شد.

موسسه ثبت تندیس مهان

ما در این مقاله سعی کردیم تا حدودی هزینه های ثبت شرکت ها را برای شما شفاف کنیم.

اما باز هم اگر سوالی داشتید و یا به راهنمایی بیشتری نیاز داشتید این موسسه در خدمت شماست تا به رایگان پاسخگوی شما باشد حتی در صورتی که تقاضای ثبت شرکت خود را به موسسه دیگری سپرده باشید.