سوالی که اکثر افراد در ذهن دارند این است که چرا باید برای شرکت یا فعالیت خود ایزو دریافت کنیم؟

قبل از پاسخ به این سوال کمی باید در خصوص گواهینامه ایزو صحبت کنیم. در کل گواهینامه ایزو یعنی گواهینامه ای که دلالت می کند بر استانداردهای لازم در خصوص سیستم مدیریت کیفیت. غایت نهایی سیستم مدیریت کیفیت، رضایت دائمی جامعه هدف است.

به عبارتی دیگر این گواهینامه به کسانی تعلق می گیرد که از نظر انتظاراتی که گواهی کننده طبق ایزو از افراد و صاحبان مراکز یا شرکت های تاسیس شده دارد، قابلیت دریافت این امتیاز را داشته باشند. شرکت هایی که در سیستم مدیریتی خود در راستای ارتقای کیفیت محصولات و یا خدماتشان طبق استاندارد های ایزو قدم می گذارند، شایسته دریافت این گواهینامه بین المللی هستند و متعاقبا می توانند از امتیازات حاصل از داشتن گواهینامه ایزو بهره مند گردند.

پس بدین ترتیب شرکت هایی که این گواهینامه را دارند از دیدگاه مشتریان و جامعه هدف شرکت مذکور، دارای اعتبار بیشتری هستند و مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند ضمن اینکه در زمره شرکت ها و برند هایی قرار دارند که مردم به صورت خود جوش از آن ها در پیش عوام تبلیغ می کنند. درواقع داشتن گواهینامه ایزو یعنی به دست آوردن نظر و توجه جامعه هدف و مهم تر از آن جلب رضایت همیشگی مشتریان و تضمینی برای بازگشت چندین بار آن ها.

شرکتی که موفق به دریافت گواهینامه ایزو می شود، شرکتی است که به کیفیت خدمات ارائه شده از سوی خود اهمیت می دهد و همین امر باعث می شود که پیشرفت مستمری داشته باشد. این شرکت نه تنها هیچ گاه مشتریان خود را از دست نمی دهد بلکه روز به روز بر تعداد آنان افزوده می شود. چنین شرکت هایی در عرصه تجاری باقی می مانند و در میان رقابت های موجود در اقتصاد و بازار همیشه حرف اول را می زنند و هیچ گاه نگران از دست دادن جایگاه خود نیستند.

در صورتی که خواهان حفظ بقای شرکت خود در عرصه تجاری هستید با موسسه تندیس مهان به شماره 02141858 تماسگرفته تا تحت نظر متخصصین امور مربوط به ایزو، در کوتاه ترین زمان ممکن موفق به اخذ انواع گواهینامه های ایزو شوید. ضمنا ما برای افرادی که جهت شرکت و مناقصه و مزایده نیاز به گواهینامه فوری ایزو دارند پیشنهادات خوبی داریم.

مزایای اخذ گواهینامه ایزو:

چرا باید ایزو بگیریم؟ داشتن گواهینامه ایزو و نصب آن بر روی بزرگ ترین قاب موجود در شرکت، نشان از افتخاری است که موفق به کسب آن شده اید. از دید عوام گواهینامه بین المللی ایزو را کسانی دارند که کیفیت خدماتشان و مهمتر از آن توجه همیشگی به ارتقای کیفیت را اصل مهم خود قرار داده و در این راه پیوسته در تلاشند.

با داشتن گواهینامه ایزو می توانید خود را از مزایای بسیاری بهره مند نموده و به کمک و اعتبار آن به میدان هایی پا بگذارید که بدون آن حتی نمی توان از ذهن خود گذراند. ما در این مطالب به بیان گوشه ای از مزایای اخذ گواهینامه ایزو پرداخته ایم تا مخاطبان خاص و دارای اهداف بلند مدت خود را با مسیر درست آشنا نموده تا قدمی برای کمک به پیشرفت آنان برداشته باشیم.

از جمله مزایای ذکر شده این است که زودتر از حالتی که گواهینامه ای وجود ندارد، می توانید بازده دریافت کنید. به مدد اعتباری که برایتان بوجود می آورد می توانید تبلیغاتی با پشتوانه این گواهینامه داشته باشید تا مسیر های جدید تری را برای خود باز نموده و تجربه های گران بهاتری را کسب نمایید. چرا که موجب می شود معاملات بیشتری از مشتریان جدید را برای خود به ارمغان بیاورید.

ارتقای کیفیت محصولات و یا خدمات ارائه دهنده اتان نیز یکی دیگر از پر ثمر ترین مزایای داشتن گواهینامه ایزو است چرا که در پیش گرفتن سیستم مدیریت کیفیت باعث می شود که در تمامی مواقع توانایی ارائه خدمات با کیفیت را داشته باشید.

با داشتن گواهینامه ایزو می توانید همواره رضایت مشتری را برای خود داشته باشید. چرا که کیفیت یعنی مطابق بودن با الزامات مشتری و همچنین پاسخگویی به انتظارات پنهانی مشتریان.

زمانی که رضایت مشتریان را داشته باشید متعاقبا شکایات کمتری وجود دارد و زمان رسیدگی بیشتری به شکایات اندک موجود برای شما وجود دارد. در صورتی که پا به پای سیستم مدیریتی کیفیتی که به شما داده شده است پیش روید مطمئنا در جریان انتظارات مشتریان و جامعه هدف خود قرار گرفته و برای تامین آن ها اقدام خواهید کرد که این امر رضایت مشتریان را بیشتر به دنبال دارد.

یکی دیگر از مواردی که استاندارد ایزو 9001 شما را به سمت آن سوق می دهد این است که این امکان را فراهم می آورد تا فرآیند های شرکت خود را با کمک مقیاس های تجاری موجود، شناسایی کرده و تشریح کنید تا بواسطه این اقدام بتوانید کنترل و مدیریت بهتری از فرایند های تجاریتان داشته باشید.

از جمله مواردی که می تواند هسته سیستم شما را تشکیل دهد، اهداف کیفیتی هستند که بواسطه گواهینامه ایزو 9001 می توانید در مورد تجارت خود اطلاعاتی کسب کنید.

به کار گیری استاندارد های ایزو 9001 باعث می شود که نه تنها فرهنگ حرفه ای گری در جوامع ایجاد شود بلکه باعث قدرتمند کردن کارمندان و ارتقای روحیه آنان می شود. سیستم مدیریت کیفیت کمک می کند که شما انتظارات خود را از کارکنان به صورت شفاف بیان نموده و برای رعایت و یا عدم رعایت آن بازخوردی قابل تعقیب و قانونی اعمال کنید که بواسطه ی این اعمال قدرت، از افزایش فرهنگ شرکت و داشتن کارکنانی حرفه ای برخوردار شوید.

افزایش پایداری و کاهش انحرافات و تغییرات در فرآیند ها یکی دیگر از مزایایی است که هر شرکتی برای حقظ مشتریان خود لازم دارد و این موهبت تنها در صورتی برای شرکت بوجود می آید که ایزو دریافتی شرکت کارآمد بوده باشد تا به موجب آن افزایش پایداری عملکردی و محصولات را به دنبال داشته باشد.

برای اینکه بر شرکت و عملکرد آن و همچنین بر کارمندان خود تمرکز داشته باشید به استاندارد های ایزو 9001 نیاز دارید چرا که به کمک آن می توانید اهداف مشخصی را برای خود تعیین نموده و به وسیله مقیاس ها و راهکار های صحیحی که در اختیارتان قرار می دهد مدیریت و تمرکز بهتری بر شرکت و کارکنان خود داشته باشید.

از آنجاییکه گواهینامه ایزو 9001 شرکت را مجبور می کند که حتما در طی دوره هایی مشخص به ممیزی فرآیند های کیفی خود بپردازد، می توان تمرکز شرکت را تضمین کرد. برای اینکه بدانید ممیزی های منظم فرآیند های شرکت چه کمکی به تمرکز شرکت بر اهدافش می کند باید گفت، که اگر به درستی انجام شوند، برای تصحیح هر نوع انحراف و یا تغییری از مسیر کیفیت، بازخوردی واقعی را بوجود می آورد.

سیستم مدیریت کیفیت باعث می شود که شرکت شما کارآمد تر شود و سیر صعودی در مسیر تکامل داشته باشد و روز به روز شما را به اهدافتان نزدیک تر کرده و پیوسته شاهد نتایج محسوس آن خواهید شد. همچنین اتلافی در فرآیند هایتان رخ نداده و یا در حد چشمگیری کاهش می یابد.

زمانی که به کیفیت محصولات و خدمات ارائه ای خود توجهی نداشته باشید موجب ضایعات در هزینه ای می شود که صرف تولید آن کرده اید. در صورتی که با افزایش پایداری در کیفیت و کاهش تغییرات می توانید پول بیشتری را برای خود به ارمغان آورده و تولیدات خود را افزایش داده و مشتریان بیشتری را پوشش دهید.

سرآمد ترین مزیتی که با کسب گواهینامه ایزو به آن دست می یابید این است که شرکت شما را در سطح شرکت های منتخب جهانی قرار می دهد چرا که ایزو یک استاندارد جهانی به حساب می آید و سازمان استاندارد بین المللی ISO آن را تعیین کرده است.

تلاش شد که مهم ترین و کارآمد ترین مزایای دریافت گواهینامه ایزو 9001 ذکر شود تا مخاطبان خاص سایت که مطمئنا در زمره افرادی قرار دارند که به هیچ عنوان رضایت نمی دهند تا شرکتشان به معاملات با پایین ترین و عادی ترین سطوح تجارت محدود شود، مسیر های بزرگ تر را شناسایی کرده و قدم در میدان ها و عرصه های جدید تر و بزرگتری بگذارند. چرا که این دسته از افراد هستند که پیوسته به دنبال کشف راه هایی هستند تا بدین وسیله به سطوح بزرگ تری در عرصه تجارت راه یابند و به دنبال نامحدود ها روانه هستند.

موسسه تندیس مهان به عنوان یکی از موفق ترین و با تجربه ترین سازمان های موجود در کشور می تواند در خصوص کلیه امور مربوط به ارتقای سطح شرکت و همچنین ارائه انواع گواهینامه های ایزو، قدمی موثر را برای مخاطبانش بردارد. لذا تا فرصت باقیست شایسته است که به دنبال راه های جدید تری بود. با اخذ گواهینامه ایزو فرصت های بیشتری را برای خود خلق کنید تا در دنیای بزرگ تجارت برای همیشه باقی بمانید.

اگر شرکت خود را در رقابت با سایر شرکت ها می بینید و تمایل دارید که از رقابت های تنگاتنگ و سخت موجود در بازار پیشی گرفته و جلودار باشید هرچه زودتر برای دریافت گواهینامه بین المللی ایزو اقدام کنید.

جهت دانلود لیست کامل و توضیحات گواهینامه های ایزو میتوانید اینجا کلیک کنید.