چگونه شرکت تولید آب معدنی ثبت کنیم؟

یکی از شگفت انگیز ترین پدیده ها در میان عناصر تشکیل دهنده هستی آب است، ماده ای که از اهمیت روز افزون آن بر زندگی بشریت،حیوانات، صنایع ،کارخانه ها و... نمی توان غافل شد؛ و به جرأت می‌توان گفت هیچ فرهنگ و تجمعی بدون این منبع حیاتی در صحنه‌های تاریخی وجود نداشته است.

در سال‌های اخیر آب معدنی موقعیت و جایگاه ویژه ای در زندگی روزمره افراد پیدا کرده و این امر سبب شده بسیاری از شرکت ها فعالیت خود را در این زمینه متمرکز کنند و در همین راستا قدم های موفقی نیز بر دارند.

اگر شما هم از جمله افراد علاقه‌مند به تأسیس شرکت با موضوع فعالیت تولید آب معدنی هستید در این مقاله با ما همراه باشید، در این محتوا به بررسی آب معدنی و طبقه‌بندی آن ترکیبات و مزایای استفاده از آب معدنی می پردازیم، سپس فرایند ثبت شرکت تولید آب معدنی را مورد بحث قرار می دهیم.

آب معدنی :

آبی که از چشمه‌های زیرزمینی به دست بیاید و هیچ گونه فرآیند شیمیایی بر روی آن انجام نشود آب معدنی گقته می شود؛ این گونه آب ها دارای مقادیر بالای مواد معدنی مانند : سدیم، کلسیم و منیزیم هستند.

طبقه بندی آب معدنی :

آبهای معدنی را از روی ترکیباتی که بیشتر در آنها وجود دارد طبقه بندی می کنند، این رده‌بندی شامل موارد زیر است :

آبهای معدنی اسیدی، آب معدنی سولفات سدیم دار، آب چشمه های تلخ،

چشمه های کلرور سدیم، آب آهن دار، آب گوگردی وآب آهک دار.

 

چگونه شرکت تولید آب معدنی ثبت کنیم

 

چرا از آب های معدنی استفاده کنیم؟

در این بخش از   ثبت تندیس مهان بعضی از مهمترین امتیازات استفاده از آب های معدنی را بیان می کنیم.

منبع منیزیم :

آب شیر و آب های معدنی هر دو می توانند منبع غنی از منیزیم باشند، منیزیم نقش زیادی در تنظیم کردن سطح قند خون و فشار خون و عملکرد اعصاب دارد.

 

 

کاهش خطر بیماری قلبی و عروقی :

فشار خون بالا و بیماری هایی که باعث ضربان نامنظم قلب می شوند از جمله مواردی هستند که ممکن است با پایین بودن میزان منیزیم در بدن مرتبط باشند؛ بنابراین استفاده از آب‌های معدنی که سرشار از منیزیم هستند می تواند کمک شایانی به کاهش خطر بیماری‌های قلبی و عروقی کند.

تقویت کردن استخوان ها :

آب های معدنی دارای مقادیر زیادی کلسیم هستند، کلسیم از جمله مواد معدنی است که در شکل گیری و تقویت استخوان ها نقش اساسی دارد؛ جذب کلسیم عمدتاً از طریق شیر، مکمل های کلسیم و آب معدنی امکان پذیر است، از این رو می توان گفت آب های معدنی هم به علت داشتن مقادیر بالایی کلسیم نقش مهمی در تأمین کردن کلسیم بدن ایفا می کنند.

با روند ثبت شرکت تولید آب معدنی بیشتر آشنا شویم

رشد قابل توجه مصرف آب معدنی و خرید و فروش آن در سال های گذشته باعث شده اشخاص زیادی مشتاق ثبت شرکت با زمینه فعالیت تولید انواع آب معدنی باشند؛ علاقمندان می توانند جهت ثبت شرکت یکی از دو نوع قالب شرکت با مسئولیت محدود یا شرکت سهامی خاص را انتخاب و اقدامات لازمه در این راستا را انجام دهند.

در ادامه سعی داریم موارد زیر را برای شما بازگو کنیم. اینکه :

» شرکت چیست؟

» چه افرادی می توانند شرکت ثبت کنند؟

» به چه شرکت‌های سهامی خاص و به چه شرکت هایی با مسئولیت محدود می گویند؟

» قوانین تأسیس شرکت تولید آب معدنی در هر یک از قالب های ذکر شده چیست؟

» مراحل ثبت شرکت تولید آب معدنی در سامانه ثبت شرکت ها به چه شکل است؟

تعریف شرکت :

به طور خلاصه می‌توان گفت شرکت قراردادی است،که بر اساس آن شریکان سود بدست آمده از سرمایه را تقسیم می‌کنند. در قوانین ایران شرکت ها دارای شخصیت حقوقی هستند.

چه افرادی می‌توانند شرکت به ثبت برسانند؟

» همه افراد خارجی یا ایرانی حقیقی و حقوقی می توانند در ایران شرکت ثبت کنند.

» افراد غیر ایرانی می توانند در ایران بدون شریک ایرانی شرکت ثبت کنند و مالکیت شرکت خود را برعهده بگیرند.

» افراد دارای سوء پیشینه کیفری به راحتی می تواند شرکت ثبت کنند و مانعی هنگام ثبت شرکت در راه آنها وجود ندارد، فقط این افراد نمی توانند بعد از آنکه شرکت را ثبت کردند، در بین اعضای هیأت مدیره،مدیرعامل و بازرسین باشند.

شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود :

به شرکتی که تمامی سرمایه آن به وسیله پایه‌گذاران شرکت تأمین، و سرمایه آن به سهام تقسیم شود، به طوریکه هر یک از صاحبان سهام به مقدار پول خود در شرکت مسئولیت داشته باشند، شرکت سهامی خاص؛ و شرکتی که در آن سرمایه به سهام تقسیم نشود،وهر یک از شریکان به اندازه سرمایه خود درشرکت مسئولیت و حق دخالت داشته باشند را شرکت با مسئولیت محدود می گویند.

قوانین ایجاد شرکت تولید آب معدنی :

اشخاصی که در صدد ثبت شرکت تولید آب معدنی در یکی از قالب سهامی خاص و با مسئولیت محدود هستند شرایطی را باید رعایت کنند که آنها را بیان می کنیم.

قوانین ثبت شرکت تولید آب معدنی سهامی خاص :

_ حداقل سرمایه در این شرکت از ۱۰۰ هزار تومان نباید کمتر باشد.

_ ۳۵ درصد سرمایه باید نقداً پرداخت شود.

"مورد دیگری که در هنگام تأسیس شرکت سهامی خاص باید به آن توجه داشت، بحث بازرسی این شرکت است."

_ حضور دو بازرس در شرکت سهامی خاص الزامی است. یک بازرس به عنوان بازرس اصلی و دیگری به عنوان بازرس جایگزین.

_ و بر اساس گفته ماده ۳ لایحه اصلاحی قانون تجارت حداقل تعداد سهامداران در این شرکت باید سه نفر باشد.

شرایط ثبت شرکت تولید آب معدنی در قالب مسئولیت محدود:

_ حداقل تعداد اعضاء در شرکت با مسئولیت محدود دو نفر است.

_ حداقل مبلغ مورد نیاز برای تشکیل و ایجاد این شرکت مانند شرکت سهامی خاص یک میلیون ریال است.

_ در این شرکت کل سرمایه باید به مدیرعامل شرکت تحویل داده شود و مدیرعامل اقرار کند که تمامی سرمایه را دریافت کرده است.

 

چگونه شرکت تولید آب معدنی ثبت کنیم

 

ثبت شرکت تولید آب معدنی در سامانه ثبت شرکت ها :

همانطور که در مقالات قبلی نیز به مراحل ثبت شرکت اشاره داشتیم برای ثبت شرکت در سامانه باید گام های را پشت سر بگذاریم در ادامه بار دیگر به بررسی این مراحل می پردازیم :

تمامی افراد می توانند با ورود به سامانه ثبت شرکت ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir درخواست ثبت شرکت یا مؤسسه غیر تجاری بدهند.

ـ در ابتدا شما بایستی پس از ورود به سامانه در قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت ها اطلاعاتی نظیر اطلاعات متقاضی، نام شرکت، موضوع شرکت، آدرس دفتر مرکزی شرکت، سرمایه اولیه شرکت، اشخاص شرکت، سهام و سرمایه هر شخص، سمت اشخاص، ارتباط ما بین اشخاص، شعب شرکت، روزنامه و سال مالی، متن صورتجلسه، درج متن اظهارنامه و اساسنامه شرکت، را وارد نمایید.

ـ پس از درج اطلاعات خواسته شده در سامانه، باید منتظر بمانید تا کارشناس مربوطه اطلاعات شما را مورد ارزیابی قرار دهد و درصورتی که هیچ نقص و ایرادی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته باشد، بایستی بنا به درخواست اداره ثبت شرکت ها مدارک را به این اداره ارسال نمایید.

ـ در این مرحله شما باید یک پرینت از اوراق چاپی در سامانه تهیه نمایید و به امضاء سایر اعضای شرکت برسانید. سپس مدارک لازم را از طریق پست به صورت سفارشی به آدرس مذکور در تأییدیه پذیرش ارسال کنید. پس از ارسال پستی، باید شماره مرسوله را در سامانه اداره ثبت شرکت ها وارد نمایید.

ـ در صورت عدم وجود نقص در مدارک تقدیمی، کارشناس مربوطه نسبت به تهیه پیش نویس آگهی ثبت اقدام می کند. در این صورت شخص متقاضی باید با همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی برای اخذ مدارک ثبتی و همچنین امضاء ذیل دفاتر به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نماید.

ـ پس از تأیید تمامی مراحل و دریافت شماره ثبت، بایستی آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی به ثبت برسانید.که در این صورت هزینه انتشار آگهی به صورت اینترنتی پرداخت می شود.

ـ پس از درج آگهی در روزنامه رسمی شما می توانید رسماً فعالیت خود را آغاز نمایید.

در صورت هرگونه سوال درباره امور ثبت شرکت، برند، مؤسسه و ... می توانید با کارشناسان مجموعه حقوقی تندیس مهان به شماره 02141858 در تماس باشید و از مشاوره رایگان متخصصان ما در این خصوص بهره مند شوید.